Главная » Короткие новости » Новини Львова знову піднімають тему сміття

Новини Львова знову піднімають тему сміття

Автор: Admin 11-04-2017, 13:44

Протягом останніх двох років чимало уваги новини Львова приділяють питанню сміття та будівництву заводу по його переробці. Протягом найближчих місяців міська рада Львова повинна визначитись із місцем під будівництво такого підприємства та виконавцем робіт.


Чому це актуально?


Проблеми із сміттям у Львова та його околиці розпочались з червня 2016 року. Саме тоді трапилась велика пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі. Відтак місце для зберігання відходів було втрачено. Новини Львова час від часу нагадують, що використання попереднього сміттєзвалища є неможливим, адже воно вже і так сильно переповнене та може стати справжньою екологічною катастрофою для довколишніх населених пунктів.


Приймати відходи із Львівщини погодилось кілька інших областей України, однак на постійній основі приймати “чуже” сміття інші міста не можуть. Найбільш оптимальним виходом в такій ситуації стане будівництво сміттєпереробного заводу. Варто пригадати, що питання щодо зведення такого підприємства піднімалось мерією міста ще років 10 тому, однак не змігши домовитись із потенційними партнерами, мер міста не зміг реалізувати цю ідею. Чи стане змоги це зробити тепер, поки ще питання часу.


Коли вирішиться питання?


Ще в грудні 2016 року губернатор Львівщини Олег Синютка оголосив конкурс для вибору інвестора для зведення заводу по утилізації. Тендерні документи отримали аж 20 компаній, однак прийняти участь в конкурсі наважилось 5.


В свою чергу обласна адміністрація зобов'язалась підібрати найвдаліше місце для будівництва. На сьогодні розглядається 2 місця: в Миколаївському та Дрогобицькому районах. Ще одна ділянка, котру донедавна розглядали як найбільш вдалу, знаходиться в Яворівському районі. Вона була знята з конкурсу, адже не відповідала необхідним технічним умовам полігону. Окрім цього, проти відкриття такого підприємства сильно обурилось місцеве населення Яворівщини.


Науково-експертна група, створена мером Садовим, найближчим часом повинна здійснити оцінку двох інших ділянок. Лише після цього відбудеться голосування в міській раді Львова.


Хто конкретно стане забудовником нового підприємства, теж поки що не відомо. З ним в міській раді повинні визначитись до кінця весни.


Відповідно до припущень експертів, запрацювати сміттєпереробний завод зможе не раніше весни 2018 року. Містянам залишається чекати цього моменту.Комментарии к статье:

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Опрос

Нравиться ли вам сайт?

Лучший!
Неплохой!
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Сайты друзей