Цегла - найпопулярніший матеріал, який використовується в будівництві. Він може бути потовщеним і одинарним. Використовуючи цеглу, виготовляють будинки і всілякі споруди. Для того, щоб споруда змогла простояти довго потрібно стежити за тим, наскільки правильно укладені цеглини. Визначальне значення в цьому відводиться метод приготування розчину.
Чи не вийде побудувати міцну і надійна будова без правильного розчину. Коли заміс виконаний з порушенням технології або були використані компоненти низької якості, то це істотно знизить тривалість експлуатування споруди, або воно буде взагалі непридатним.
Головні компоненти - цемент і пісок.
Коли цементу дуже багато, то розчин виходить погано рухомим і зовсім непластічним. Пропорційне співвідношення повинно бути сформовано досвідченим майстром. Натомість піску можна використовувати глину або вапно. Тоді розчин вийде еластичним і легким. Однак, така суміш може бути використана не завжди. Якщо укладається саман, то такий розчин не підходить, тому що така цегла буде вбирати в себе розчин, а це погано відіб'ється на теплоізоляції.
Пісок, який застосовується для суміші повинен бути чистим. Якщо в ньому є сторонні компоненти, то вони погіршать якості суміші. З цієї причини пісок необхідно просіювати, щоб ліквідувати всякий сторонній сміття.
Коли потрібно багато розчину, то рекомендовано користуватися бетономішалкою з електричним двигуном. Якщо розчину потрібно небагато, то його можна замісити вручну. Для цього знадобиться совкова лопата та пластмасова тара. Спочатку потрібно змішати сухі компоненти, а потім потроху доливати воду. Розчин по консистенції повинен бути, як сметана. Зазвичай, такий розчин перевіряється, зібравши його в кельму. Коли розчин плавно починає з'їжджати під час нахилу, то це означає, що його можна використовувати.
Замішуючи розчин, необхідно дотримуватися співвідношення: цемент / пісок - 1/3. А воду потрібно підливати поки він не придбає потрібну консистенцію. Під час цього необхідно звернути увагу на ступінь вологості піску.
Типи суміші
Розчин може бути повітряного і гідравлічного твердіння. Це буде залежати від виду в'яжучих складових, а їх кількість в складі ділить суміші на прості і складні. Цементна або вапняна вважається простий, так як в неї входить всього один в'яжучий елемент. Коли їх кілька, то властивості і структура сировини зміниться.